kompila-CS-e electron-i-CS

index  základna  mp3pro  linky  guestbook

 • 26.07.2005
  cover cover Na oprávněné naléhání mnohých z Vás předkládám k nahlédnutí titulní stranu obalu ve dvou verzích. V poslední době mě skutečně přepadla jakási lenora, na kterou se skutečně nechci vymlouvat. Kompilaci dělám v dobré víře pohody. Myslím, že rozvaha není špatná věc. Pár projektů mělo čas ještě svůj materiál dodat, vyměnit, stornovat, atd. Rovněž klidné probrání příspěvků (ne snad vyřazování, ale spíše řazení) není na závadu. Budu se snažit býti rychlejším...


 • 19.06.2005
  Kompilace electron-i-CS - seznam projektů v pořadí, ve kterém došel jejich materiál:
  VO.I.D - mogonom/esmeth 05:07 [c]
  EINLEITUNSGZEIT - vx-dekonstrukt 05:16 [s]
  BROKEN SNOWMAN - ukousni si hlavu 02:25 [c]
  F.E.M.F. - dmm 02:25 [c]
  NECROPHORUS HUMATOR - továrenské sklepení 08:10 [c]
  NPLMD - 050227/02 03:34 [c]
  MOLNEE - tester /poldimix/ 07:00 [c]
  DEJVY - darkness from within 02:52 [c]
  MAHÁTMA - liquid shadow emptiness 08:38 [c]
  M3 - 3.2 04:15 [c]
  K-LXM - slovani 05:00 [c]
  TÁBOR RADOSTI - havamal 03:00 [c]
  DĚDEČKOVA TAŽNÁ ZVĚŘ - uršula vepřovým kosmonautem 03:02 [c]
  BVFF - miss 02:45 [c]
  ZWUKOWSKI - 1+21 04:18 [s]
  SELECTONE - subdreams 05:17 [c]
  IMIAFAN - strawberry dream /lozi remix/ 04:35 [s]
  ZABLOUDIL - klid v turecku 05:34 [c]
  NOISE CUT - stratený psík 04:04 [s]
  PSYCHEDELIC CIRKUS - atomic bomb 06:49 [s]
  STRICTLY NOISE - dekonstruction 1 02:39 [s]
  DISEASE - victims 05:41 [c]
  KOROUST - simsalabim 05:16 [c]
  CHUDIT KLÓ - 1a2b3c4defgh-kov 08:55 [c]
  MH - sen#6 01:17 [c]
  S/M - bass basis/signals 07:53 [c]
  PARANEURO - april trip 05:08 [c]
  RBNX - necem! 04:53 [s]
  NEUTRINO - ever changing skyline 04:15 [c]
  SALON WHORE DECADENCE - emantipation 05:16 [c]
  FREUDE! 05:26 [c]
  SHITOBA - #1 06:29 [s]
  Michael KYSELKA - pigfarm blues 04:59 [c]
  /ZÁŽEH VULKÁNU\/ALLUMAGE DU VULCAIN\ - /..\/..\/..\ 03:08 [c]
  MUSICARIN/SWM 999 - torzulp prge (short edit) 08:51 [c]
  VAPE - #5 2004/1 02:41 [c]
  MACABRE MURMUR - shit 03 03:19 [c]
  OXYD - myth 04:08 [s]
  ANANKAS - fabrikhalle 03:33 [c]
  SIRRAH SKOLBELD - cosmopop 04:58 [c]
  YARRDESH - pojedeme do squatu 06:22 [c]
  KOONDA HOLAA AND THE BEETCHEES - methods and techniques of the 21st century music 04:02 [c]
  CLONED - space visit 02:46 [c]
  BUGMEN - xmazfiles 07:05 [c]
  EMOR - road 08:12 [s]
  AAEN ANIMA - another brick in the fall 07:17 [c]
  KORA ET LE MECHANIX - m51 03:19 [c]
  TRANZY - do tmy 04:22 [c]

  Zde seznam dalších fungujících kapel a projektů o jejichž existenci vím, leč z různých důvodů se neúčastní:
  DO SHASKA! [c]
  OPUKA [c]
  SAGRAMON [c]
  ZZUB [s]
  JEŽÍŠ TÁHNE NA BERLÍN [c]
  PRAGENTOT [c]
  SJERP [c]
  IKA SALI [s]
  LILAC [c]
  SUPARPHON SS [s]
  >IOHOI< [s]
  [MAST] [s]
  KUBUSTRU [s]
  GM ELECTRONICS [c]
  FLOAT [s]
  BIRDS BUILD NESTS UNDERGROUND [c]
  NEURO [c]
  TONTON MACOUTES [c]
  S/M [c]
  DIGIMURDER [s]
  CLEEMAN [c]
  DTD [c]
  DOWN THERE [c]
  SAGREDANS [c]
  OPENING PERFORMANCE ORCHESTRA [c] • Takže jsem narychlo splácal tuhle podstránečku jako sdružiště informací k připravované kompilaci 'electron-i-CS'. Jak to už běžně chodí, semlelo se dosti věcí jinak, než jsem předpokládal:
  AD1/ Předně se posouvá uzávěrka a následně i termín vydání. Ne snad, že bych neměl dostatek materiálu (viz seznam došlých nahrávek), ale musím taky 'odpočívat'.
  AD2/ Stále nevím jakým způsobem výběrovku zpracuji, ne však obal, či balení, ale koncepci řazení kapel.
  AD3/ Neboť jsem v první zvací zprávě opoměl napsat časovou limitaci přispívaných skladeb (max. 5 minut), některé kapely rovnou poslaly válce přesahující tento čas (ještě, že se neozval ambientní plochař s decentní půlhodinkou, haha!). Našlo se i pár lidí, kteří souběžně produkují několik projektů najednou a žádali (lépe řečeno předpokládali) zařazení všech. S některými jsem se v pohodě dohodnul, s některými už méně, a proto zařadím v podobě jak došly. To bude míti za následek několikadílnost v audio CD-R verzi. Nemyslím, že by bylo prospěšně vydávat kompilaci jako dvoj-, troj- album, i když kdo ví. Zkuste napsat svůj názor do guestbookvice, popř. rovnou na e-mail.
  AD4/ Stylově byly žádány 'experimentální' kapely, projekty a umělci. Nic proti nikomu, nic proti hudbě jako takové, ale někdo si představuje, že se pod tento pojem vejde i 'běžný' rock, metal, punk, core s příměsí tu samplu, tu doprovodem automatického bubeníka. Rovněž běžně produkované techno není dostatečnou platformou experimentování se zvukem. Na druhé straně se objevily kapely, které mají smýšlení ve výše uvedených intencích, nahrávka je naprosto skqělá, leč při koncertním setkání by mohl potencionální zájemce, posluchač, atd. dojít k velkému rozčarování.
  Myslím a byl bych rád, kdyby tato kompilace uvedla mnoho z vyřčeného na pravou míru.

 • Jedním z prvních projektů, které vydavatelství NAPALMED chystá z kraje roku 2005, by měla být CD-R kompilace česko-slovenských "experimentálních" skupin, projektů a umělců. Název, stejně jako dolaďování obalu, je doposud ve vývoji.
  Smyslem a cílem nemá být nic jiného, než podpora a propagace nejokrajovějších proudů hudby tohoto odvětví (no-wave, aurální excentrie, click'n'cut, abstraktní elektronika, industrial, minimální zvuk, počítačové manipulace, ambient, zvukový exotismus, hluk, ...).
  1/ podpora - protože se mi zdá, že se v poslední době objevilo pár projektů, které by společně mohly naplnit nosič a tímto způsobem společně prokypřit pole neorané.
  2/ propagace - za nejmenší možný peníz (+/- výrobní náklady), představit tuzemským (tj. česko-slovenským) zájemcům jiné hudební obory, kromě těch letitě zaběhnutých. Lidem v cizině naproti tomu prezentovat současnou pozici spodních proudů, existenci jakési "scény" na kterou se mě mnoho lidí dotazuje.
  Chci Vás tímto požádat, cítíte-li se být takovýmto tvůrcem, tj. členem projektu tvořícího nebo jinak experimentujícího se zvukem, neváhejte se ozvat [napalmed@seznam.cz]. Nejste-li z této sorty, bude samozřejmě více než příjemné pokud dáte vědět lidem ve svém okolí, kteří jsou takto 'postiženi'. Detaily a podmínky jsou v podstatě technického charakteru a v žádném případě nepůjde o spolufinancování.
  Titul bude vydán prostřednictvím u NAPALMED rcds v solidně vyhlížejícím (snad?) extra balení. V takovéto podobě bude k dispozici kapelám, distributorům, propagátorům i široké veřejnosti za pouhopouhé výrobní náklady, počítám se zhruba 50,- korunami (max.). Další šíření bude volné (samozřejmě o speciální balení ochuzenější/jednodušší verze), tj. možnost stažení si barevného i černobílého obalu z internetu, MP3 verze tamtéž, rozkopírování původního cédéčka, atd.
  Skladby nemusí nutně být exkluzivního charakteru, neboť jde hlavně o již zmiňovanou propagaci (slušný zvuk potěší - demo, živák, garáž, domácí studio, atd). Bude-li zájem kapel dostatečný, není problém s fungujícími projekty pokračovat dalšími díly. Pojďme se seznámit, spojit, spolupracovat, něco udělat.
  Nestanovuji termín uzávěrky, ale rád bych měl veškeré materiály pod střechou do konce února 2005. Prosím, rovnou posílejte audiokazetu, CD-R, CD, MiniDisk a dotazujte se na dodatečné informace. Předem děkuji za vše co pro tuto akci uděláte.


Radek Kopel, Lipová 1123, 434 01 Most, ČESKÁ REPUBLIKA
napalmail ; napalweb ; mob.: 775 318 873